Yitnæchani (yitnaechani) wrote,
Yitnæchani
yitnaechani

 • Mood:
 • Music:

Keyboard Layout Manager

Ўсі знають, що українська розкладка клавіатури ў Windows досить незручна. Літеру "ґ" доводиться набирати із Ctrl + Alt, апостроф ўзагалі відсутній, зате є нікому не потрібна літера "ё". Різні люди долають цю проблему різніми способами.

Особисто я користуюся проґою "Keyboard Layout Manager". Вона дозволяє редагувати розкладки клавіатури, змінюючи та додаючи потрібні символи. Завантажити її можна звідси (я юзаю версію "Medium" - нею можна користуватися бескоштовно).

Будь-якій клавіші можна призначити будь-який символ з Базового Простору Юнікоду.

Також можна призначити потрібні символи комбінаціям клавіш з Ctrl та Alt, щоб вводити з їх допомогою ўсілякі додаткові символи. Наприклад, я з анґлийскої розкладки також можу вводити символи з німецької, польської, латвійської та інших абеток, та діакритики (акут, ґравіс, тощо) для писання пін'їном; з української розкладки - символи давньоруської абетки, а з російської - літери неслов'янских кирилічних алфавітів, накшталт абхазького та татарського.


Коротенька інструкція:
0. Завантажуєте, встановлюєте та запускаєте проґу.
1. Обираєте розкладку і натискаєте кнопку "Edit" ўнизу. Розгортається вікно редагування розкладки.
2. Обираєте потрібну клавішу, справа обираєте спосіб: Normal, Shift, Shift+AltGr тощо. Потім натискаєте кнопку "CharMap" (ўнизу) і ў з'явившомуся вікні обираєте потрібний символ. (Таблиці Юнікоду перемикаються ў чекбоксі "Subset".)
3. Зробивши ўсі необхідні зміни, натискаєте "OK" і новий варіант роскладки буде збережено. Але діяти він почне тільки після перезапуску Windows.

PS Ў цієї проґи є тільки одна вада. Ў ній неможна створити нові розкладки, а можна тільки редагувати ті, що є ў Windows.

Ось так це виглядає ў мене:

Головне вікно проґрами:
Головне вікно проґрами

Вікно редагування розкладки:
Вікно редагування розкладки

Діакритичні символи ў американській розкладці
Tags: soft, ukrainian
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments